top of page

בניית פרופיל לינקדאין איכותי

לינקדאין היא הרשת המקצועית הגדולה והדומיננטית היום בעולם.

הסטטיסטיקות מדברות על כך ש90% מהמגייסים משתמשים בלינקדאין ככלי מרכזי בגיוס וכי היא הרשת האפקטיבית ביותר להשגת לידים ולקוחות.

 

 

 

 

כאשת HR אני יכולה להוסיף ולומר שגיוס מועמדים פאסיביים ברשת הזו היא אחת המשימות היומיומיות שלי וכי תמיד יש לי טאב לינקדאין פתוח בדפדפן.

למרות הסטטיסטיקות, האלה אנשים רבים עדיין לא מתחזקים פרופיל מינימאלי והרוב לא מנצלים אפילו קצת ממה שיש לרשת להציע.

ככה עושים את זה נכון:

תמונת פרופיל

בפלטפורמה הזאת תמונה היא חובה , היעדר שלה מעורר חשד, מוריד עניין והינו חריג. התמונה חייבת להיות ייצוגית ומקצועית. זו אינה פלפורמה חברתית כמו פייסבוק ומטרתה להיות כרטיס הביקור שלכם עבור מעסיקים פוטנציאליים.

איזו תמונה?

ממסיבה, מהחתונה שלכם, מהתיכון או כל דבר שדליתם ממעמקי המחשב רק כדי שתהיה תמונה – לא לא ולא!

התמונה צריכה להיות תמונת פנים או תמונה של עד חצי גוף, בעדיפות על רקע אחיד עם בגדים מקצועיים ובחדות סבירה. היא ממש לא חייבת להיות מקצועית, אפשר לשים חולצה נקייה ולעמוד על רקע קיר פנוי בבית. התמונה בהחלט יכולה לשקף את האישיות שלכם – תמונה יותר קז'ואלית למי שזה אופיו, תמונה עם הומור, תמונה רצינית ומלוטשת. הכל תלוי במטרות שלכם. יחד עם זאת שמרו על מקצועיות מינימאלית ושאלו את עצמכם האם היא משדרת את מה שאתם רוצים שהיא תשדר.

תמונת קאבר

בדיוק כמו בפייסבוק התמונה הזאת היא עוד הזדמנות להשתמש בנדל"ן האינטרנטי כדי להעביר מסר. בין אם מדובר בתמונת רקע נעימה ופשוטה או באחת שמציגה הישג שלכם, משפט אהוב, תחביב וכו'.  שווה להשתמש בה בשביל לחזק את התדמית שאתם רוצים לשדר.

Headline

ה - Headline  מאפשר לכם להכניס מספר מילים כך שאתם יכולים להעביר מסר חד ברור ומרשים דרכו. אפשר לכתוב את תחום העיסוק שלכם, הישגים משמעותיים בקריירה, שנות ניסיון, ערך מוסף. זכרו שההצצה הראשונה לפרופיל כוללת תמונה ואת ה - Headline  וזאת ההזדמנות לתפוס את תשומת הלב ולגרום למגייס.ת להיכנס לקרוא עוד.

About

אחד הדברים האהובים עלי בלינקדאין. הפסקה הזאת מאפשרת לכם לעשות אמל"ק לקוראים ולספר את הסיפור שלכם בתנאים שלכם. זוהי למעשה ההצגה העצמית שלכם ואתם בוחרים מה ואיך לכתוב בה. אל תיפלו למלכודת של לינקדאין ותתנו למחולל האוטומטי לפלוט לכם סיכום יבש של הכישורים שלכם. נצלו אותה לכתיבה אישית בסגנון יותר חופשי. הרושם הראשוני שאתם משאירים משפיע מאוד על האופן בו יקראו את שאר הפרטים ועל המידה בה יבחרו לפנות אליכם. קחו אחריות על הסיפור שלכם ותחשבו מה חשוב לכם שידעו עליכם. מה אתם אוהבים? במה אתם מומחים? מה חשוב לכם מקצועית? מה מאפיין אתכם? אין פה חוקים ברורים, אתם אלו שתחליטו איך להציג את עצמכם בדיוק כמו שאתם רוצים!

 

ניסיון

זהו למעשה פירוט מקביל לקורות החיים. תדאגו להכניס את החברות שעבדתם בהן כך שיופיע הלוגו של החברה בצורה מסודרת. כך יתאפשר למגייסים להיכנס לקרוא על החברה ולהבין באיזה עולם עבדתם. אל תסתפקו בכותרת, תכניסו תיאור מפורט על העשייה שלכם. בניגוד לקורות חיים בהם לרוב מציצים רק לרגע, בלינקדאין משתהים מעט יותר ולכן משתלם להכניס יותר פרטים. תדאגו להדגיש את מה שחשוב מבחינתכם, את החלקים בתפקיד שאתם גאים בהם, את ההצלחות שלכם. אפשר לכתוב בנקודות או בפסקה, זה לגמרי נתון לשיקולכם. קחו בחשבון שחברות השמה ומגייסים משתמשים לעיתים קרובות בפרופיל הלינקדאין כתחליף לקורות החיים כך שככל שהמסמך יותר מאורגן ומסודר ידרשו פחות שינויים ברגע האמת.

Skills

לזקנים שבינינו זכורה תחילתה של הרשת החברתית בה היינו עושים Endorse  אחד לשני על כישורים לא רלוונטיים בעליל. כך מצאתי את עצמי עמוק לתוך הקריירה שלי כשה- Skills  הבולטים ביותר שלי היו קשורים לאופיס ואקסל, ספויילר – אין לי כישורים מדהימים בתוכנות האלו ואין להן שום ערך מוסף לקריירה שלי. תורידו את הכישורים הלא רלוונטיים והכניסו את כל מה שכן. כמו כן, בחרו את הטופ 3 שלכם ודאגו שהם יופיעו ראשונים. אלו צריכים להיות הכישורים המרכזיים והרלוונטיים ביותר לקריירה שלכם. קחו בחשבון שמגייס.ת יוצאים מנקודת הנחה שאם זה לא מופיע ב-Skills זה לא משהו שעסקתם בו, וודאו ששום דבר לא חסר.

המלצות

אני באופן אישי לא נותנת להם משקל כלל בתהליך הגיוס שכן אין לי שום דרך לאמת אותן או לדעת האם ניתן לסמוך עליהן. לא מזיק כשמנהל או לקוח מגיבים שם אבל בהחלט לא הדבר שהייתי בוחרת להשקיע בו אנרגיה.

זאת נקודת ההתחלה!

אם עברתם על הסעיפים הללו וווידאתם שהפרופיל מעודכן לפיהם, מצבכם כבר הרבה יותר טוב.

אבל הרשת לא מסתכמת בזה, היא לא סטטית, היא חיה ונושמת. ככל שתהיו יותר פעילים ככה תיחשפו ליותר אנשים. ככל שתייצרו יותר חיבורים כך תקפצו ביותר חיפושים. החשיפה ברשת הזאת מדהימה ביחס לרשתות חברתיות אחרות כך שלפרסם בלוג מקצועי, פוסט מרוגש על הישג של הצוות או כל דבר מקצועי אחר בהחלט יכולים לתרום לאטרקטיביות שלכם ברשת. בפרופיל יש אופציה לשמור פוסטים תחת Featured כך שאם פרסמתם פוסט או בלוג שאתם גאים בו תוכלו לוודא שהוא יוצג בפרופיל באופן קבוע.

ככל שתשתפו, תגיבו ותייצרו יותר חיבורים כך תגדילו את הנראות שלכם ותקלו על חיפוש העבודה שלכם בפעם הבאה ומי יודע, אולי תקבלו הזדמנויות מעניינות שאפילו לא חשבתם עליהן.

 

המלצה לתרגיל:

שלחו את פרופיל הלינקדאין שלכם ל-3 אנשים, בעדיפות לכאלה שלא מכירים אתכם מאוד לעומק, שאלו אותם מה קופץ להם אוטומטית. מה הם חושבים עליכם באופן אינטואיטיבי, מה משדרת להם התמונה, מה מעביר להם המלל. תוכלו ללמוד הרבה על המידה בה הצלחתם לייצר את הרושם שהתכוונתם ומה נכון לשנות ולדייק.

 

בהצלחה!

giphy.gif
giphy.gif
bottom of page